Pár napja lettem figyelmes arra, hogy a Yuurisan Subs (egyelőre 1-3. epizódig) elkezdte kiadni, Yazawa Ai Gokinjo Monogatari mangája alapján készült televíziós sorozatot, s ha már van lehetőség rá, gondoltam belekukkantok, hiszen sokan ezt a mangát/animét a Paradise Kiss elődjének tartják. Nem is kell sokat kutakodni, hogy kiderüljön, ez némiképp igaz is, ám előbb lássuk a Gokinjo alapvető történetét, és annak szereplőit.
A sorozat központi karaktere az energikus Mikako Kouda, akinek nem kisebb célja van az életben, mint hogy saját ruhamárkát hozzon létre, a Happy Berry-t. Hogy ezen álmát elérje, a Yaza(wa) középsuliba jár, ahol mindenféle divattervezők, és iparművészek tevékenykednek.
A reggelei általában ugyanúgy indulnak, ébredés, telefon után nyúlás, szomszéd srác felébresztés, ruhaválasztás, elfáradt manga-ka édesanyának reggeli készítés, és Tsutomu-val iskolába menés. Hiszen Tsutomu Yamaguchi az a bizonyos szomszéd srác, aki Mikako nélkül még csak fel sem tudna ébredni. Mindennapos jelenség, hogy a háziúr, Noriji meg ne szólná őket, hogy milyen jól klappolnak egymáshoz. Természetesen Mikako és Tsutomu egymást, majomnak, és törpének nevezve tagadják a vádakat, viszont már az első epizódban nagyon belecsapnak a lecsóba, mert Mikako rájön, miközben Tsutomu épp az iskola idoljával, Mariko-val (őt mindenki “nice Body-ko”-nak nevezi, elmond mindent a külleméről) enyeleg, hogy ő bizony érez valamit a barátja iránt.
Később az osztályteremben Mikako és a barátnői, Risa és P-chan (nem, nem Ranma 1/2 reference) megtárgyalják az ügyet, Risa erősködése azonban Mikakot megfutamodásra készteti (WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARP).
Ez a viselkedés az előjele annak, hogy az újabban a nők bálványaként tetszelgő Tsutomu (hasonlít egy banda egyik tagjára) a későbbiekben igen fontos szerepet fog betölteni Mikako életében, hiába menekül a sorsa elől megnevettető módon.
A későbbi epizódok történései, hogy Tsutomu és Mikako természetesen, Mariko végett összevesznek, és ezzel megrendül egy csöppet a fiatalok 16 évre nyúló barátsága, hisz ilyen régóta élnek már egymás szomszédságában ők ketten. (Innen is gondolom a cím választás a manga-ka részéről.) Mikako szerez időközben egy kóbor macskát, Kuro-chan-t, akit végülis Tsutomu-val együtt gondoznak, de a fiú nem nagyon bír elszakadni az őt cérnaszálon rángató Mariko-tól, mert érez benne valami különlegességet, hogy nem olyan picsa, mint akinek mindenki tartja. Mikako meg természetesen féltékeny. ETC ETC
És gondolom a továbbiakban majd bonyolódnak ezek a szálak, hiszen rengeteg mellékszereplő van, akinek az élete alakulhat zsenge 50 epizód alatt, úgyhogy aki bírja az ilyen negédesen aranyos, poénos, nem annyira drámai drámát, az fogjon bele, mert:
- a grafika ugyan régies, azonban nagyon különleges, és részletes
- a szereplők mind-mind megérik, hogy megismerkedjen velük az ember, mert bár középiskolások, mégis nagy céljaik vannak, és nagyszerűek mint emberek
- a seiyuu-k isteni munkát végeznek, komolyan.. szintén különleges csemege lehet a mainstream seiyuu-k után ilyen játékot hallani (a kedvencem Mikako hangja – Rumi Shishido)
Az elején említettem, hogy Paradise Kiss elődnek tartják a Gokinjo Monogatari-t. Hogy erre miféle bizonyítékot lelhetünk?
A főszereplő Mikako Kouda, a ParaKissu Miwako-jának az idősebb testvére, a másik animében is megemlítődik a Happy Berry márka.
Szintén főszereplő, ezúttal a ParaKissu-ben Arashi a nem kicsit punk srác, aki a Gokinjo Risa-jának a fia. (Ha meglátjátok a képeken Risa-t azonnal rá gondoltatok volna, bár Risa nekem még egy kicsit Nana-t is idézi a cuccaival, hajával, de ezt már rátok bízom.)
Arra gondolom mind emlékeztek, hogy Yukari-ba (ParaKissu) nagyon bele volt esve egy srác, akinek a neve Hiroyuki Tokumori, nos Ő is egy Gokinjo gyermek, igaz az apjáról nem írtam az előbbiekben, de a férfi nem más, mint Hiroaki Tokumori.
Olyan közös utalásokat lehet még észrevenni, hogy ugye a ParaKissu-ben is egy bárba mászkálnak le varrogatni, beszélgetni, és a Gokinjo-ban is van egy ilyen bár, noha ott épp nem varrnak. Hiroaki vezeti a bárt a Gokinjo-ban, csak hogy tudjátok hova tenni a fent említett úriembert.
Az is azonos, hogy a ParaKissu és a Gokinjo szereplői is a YazaGakuen-be járnak.
Meg hát maga ez a divat téma, és a szerelem, meg a bonyolult kapcsolatok, igen ez alapján szerintem simán tekinthető a jóval később megérkezett Paradise Kiss a Gokinjo távoli folytatásának. Igaz a ParaKissu már kevésbé gyerekes, valahogy egy másik tónuson ábrázolja a fiatalok problémáit, nehézségeit, de a világ is sokat változott, ha így gondolunk rá.
Mindkét sorozatot csak ajánlani tudom!
No comments:
Post a Comment